Meksika’daki Dünya Kupası İspanyol koduyla üç özel isimden oluşuyor: Michel, Butragueño ve Eloy

Meksika’daki Dünya Kupası İspanyol koduyla üç özel isimden oluşuyor: Michel, Butragueño ve Eloy

Sadece dört Avrupa takımı katıldı: Belçika, Fransa, Romanya ve Yugoslavya. Fransa, Jules Rimet’in baskısına teslim oldu, ancak büyük yıldızları Manuel Anatol veya koçu Gaston Berrau olmadan seyahat etti ve Belçika, FIFA başkan yardımcısı Rudolf Seedrayers’ın ısrarı üzerine turnuvaya katıldı. Böylece sadece Romenler ve Yugoslavlar kendi özgür iradeleriyle geldiler. Avrupa takımlarının geri kalanı daveti reddetti. Atlantik’i geçmenin yüksek maliyetini ve kıtayı vuran ekonomik krizi iddia ettiler ve hala Dünya Savaşı’nın sonuçlarına katlanıyorlardı.

Uruguay 1930, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve dört Avrupa takımına ek olarak, rekabet bir daha asla yaşanmadığı için, Güney Amerika takımlarının (Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Paraguay, Peru ve ev sahibi) büyük bir varlığını yaşadı. zaten özetlenen: Belçika, Fransa, Romanya ve Yugoslavya. Finalde Uruguay ve Arjantin rol aldı ve ev sahibi takımın 4-2 galibiyetiyle La Plata klasiğini sahneledi. Buna ek olarak Uruguaylılar, önceki iki Olimpiyat Oyunları olan Paris 1924 ve Amsterdam 1928’de altın madalya kazanmıştı.

Dört yıl önce İsveç’te olan Pelé adlı genç adam, canarinha’yı tarihindeki ilk dünya şampiyonluğuna götürmek için tarihe fırlamıştı.

06/12/2014

15/06/2014 tarihinde 02:46 CEST

Jordi Blanco

Konular

Dünya Kupası tarihinin diğer yüzü

Dünya zaten Pelé’yi tanıyordu. Brezilya, çekincesiz onu idolleştirdi ve o dönemde var olan birkaç uluslararası referansa rağmen, Brezilya’yı ikinci unvanına götürmek için önceden belirlenmiş olduğu varsayıldı. Ancak Pelé, Şili’ye topalladı ve Meksika’ya ilk maçında gol attıktan sonra Çekoslovakya’ya karşı yaralandı … ve ortadan kayboldu.

Brezilya dört gün nefesini tuttu. Başından beri en kötüsü yıldızıyla korkuluyordu. İspanya’ya karşı ilk fazı kapattığı ve çeyrek finallere geçiş tehlikede olduğu için başladı. Çekiliş Brezilyalılara değerdi, ancak İspanyollar, ikinci günde Aztekleri yendikten sonra, bir galibiyetle klasmana sahip oldu. Ve Adelardo İspanya’yı geçti. Ve Brezilya nefesini tuttu … Pele’nin sakatlığı ile sahaya fırlatılan görünmez yedek oyuncu Amarildo, Moreira takımına pas veren iki golü atana kadar.

Şampiyonadan aylar önce trajik bir depremle boğulmuş Şili, tarihçilerin tarihteki en az parlak Dünya Kupası olarak gördükleri şeye ev sahipliği yaptı, ancak bunların arasında, ayakta duruyormuş gibi yapmadan figürlerle dolu bir takıma nasıl sığacağını bilen Botafogo forvetinin figürü ortaya çıktı kimsenin arasında. İngiltere’ye karşı çeyrek finallerde ve yarı finallerde ev sahibi takımlara karşı gol atmadan işbirliği yaptı.

Ve finalde, bir şeyi istemeyen biri olarak yine tanrısal oldu. Şampiyonanın sürprizi olan ve Brezilyalılara ilk aşamada 0-0 başlayan Çekoslovakya, çeyrek saat ileri gitti ve Brezilya’yı kurtaran Garrincha ya da Vavá değil, Amarildo Şampiyon ikinci yarıda skor tahtasını çevirmeden önce imkansız bir şutla berabere kaldı.

Pelé tribünlerde karışık bir keder ve sevinç çığlığı atarken, genç yerine geçtiği Santiago Ulusal Stadyumu’nda zafer kazandı. Brezilya’da ikinci Dünya Kupası şampiyonluğunu sürdürdüğü kahramanın Amarildo’yu fark edilmeden kınadıklarını söylediler.

Brezilya-İspanya’da Amarildo

Amarildo Txecoslovaquia’ya karşı finale kaldı

Meksika 1986. Birçokları için, Maradona’nın bir efsane haline geldiği Dünya Kupası, İspanyol takımının şampiyonlukları benimsemeden önce oynadığı en iyi maç olmaya devam ediyor. Meksika’da, Miguel Muñoz’un İspanya’sı çeyrek finallerde Belçika’ya karşı acımasız bir penaltı atışına düşecekti, ancak ondan önce hafızada kalan bir turnuva düzenlediler.

06/22/2014

Saat 08: 59’da CEST

Jordi Blanco

Konular

Dünya Kupası tarihinin diğer yüzü

Meksika’daki Dünya Kupası İspanyol kodunda üç özel isimden oluşuyor: Michel, Butragueño ve Eloy. İkincisi, Pfaff tarafından kurtarılan belirleyici bir cezayı kaçırma talihsizliğine sahipti, bu da takımı eledi; ikincisi, Querétaro’da Danimarka’ya karşı dört gol attığında bir öğleden sonra kitaplara girdi. Michel … ilk değişimde ebedi oldu.

İspanya 1 Haziran’da Brezilya’ya karşı çıkış yaptı, bu hiçbir şey. Ve 1-0 (Sokrates’in 62. dakikada golü) kaybeden İspanya, Tele Santana liderliğindeki takımı halatlara taşıdı. Öyle ki, ikinci yarıya başladıktan kısa bir süre sonra, Brezilya savunmasından gelen bir ribaund, topu Míchel’e bıraktı, darbe üst direğe çarptı ve Carlos’un kalesine sıçradı. Ancak Avustralyalı Christopher Bambridge hedefi kabul etmedi.

Hakemin ölümcül hatasından hala şaşkına dönen Míchel, maçın sonunda Camacho ve Brezilyalılar Leao ve Leandro’nun eşliğinde anti-doping kontrolünü geçmek zorunda kaldı. Ve bu ifadeyi, 1970’te şampiyon olan ve halihazırda yedek olmasına rağmen dördüncü Dünya Kupası’na katılan emektar kaleciydi.

"Bak evlat, eğer olumlu tarafta görmek istiyorsan, sana vermedikleri bu golle, atarsan olacağından daha ünlü olacaksın. Eğer kontrol edersen yarın tüm gazetelerin ilk sayfası olacaksın. Ama sana vermedikleri için sonsuz olacaksın" Leao, Michel’e superbetin apk, eski Real Madrid oyuncusunun bizzat kendisinin Dünya Kupası’nın İspanyol kahramanlarının anılarını birinci şahıs olarak anlattığı ‘En iyi olduğumuz zaman’ kitabında anlattığına göre söyledi.

Ve Míchel elbette sonsuzluğa geçti.

Leo Messi ve ailesi, birkaç dakika önce Panama gazetelerinin versiyonlarını verdikleri bir basın açıklaması yaptılar. Bu, Barcelona futbolcusu tarafından yapılan açıklamadır:

04/04/2016

04/13/2016 tarihinde 17:31 CEST

Konular

Panama kağıtları Leo Messi

"Lionel Messi’nin farklı medyadan yayınladığı haberlere göre Lionel Messi, "yeni bir vergi dolandırıcılığı ağı başlatmak", Messi ailesi, Lionel Messi’nin kendisine yöneltilen hiçbir eylemi, yeni bir vergi kaçakçılığı planı tasarladığı ve hatta bir kara para aklama ağı yarattığı suçlamalarını gerçekleştirmediğini açıkça belirtmek istiyor.

Söz konusu bilgilerin atıfta bulunduğu Panama şirketi, hiçbir zaman fonları veya cari hesapları olmayan ve Lionel Messi için vergi sonuçları zaten düzenlenmiş olan Messi ailesinin önceki vergi danışmanları tarafından tasarlanan eski kurumsal yapıdan türetilen tamamen aktif olmayan bir şirkettir. o tarihte, Vergi Dairesi nezdinde izlenen prosedürden önce ve sonra tahakkuk eden imaj haklarının kullanılmasından elde edilen tüm gelirleri İspanyol Kamu Hazinesine beyan etmiştir.

Aynı şekilde, yukarıda bahsedilen haberlerde, bu tür bilgiler, halihazırda çözüm bekleyen tamamen ilgisiz olaylarla veya hatta sözde davada olduğu gibi Adalet Divanı tarafından açılan davalarla bağlantılıdır. "hayırseverlik maçları".

Kısacası, bilgi konusu olan gerçekler sadece varsayımlara dayanır ve Messi soyadı ve oyuncunun şöhreti bir iddia olarak kullanılarak açıklanan kısmi ve önyargılı belgelere dayanır. Yukarıdakiler, Lionel Messi’ye telafisi imkansız hasara neden olan, vergi dolandırıcılığı ve kara para aklama kadar ciddi suç eylemlerini isnat etmek söz konusu olduğunda özellikle ciddidir.

Tüm bunların ışığında, Messi ailesi Cuatrecasas Gonçalves Pereira hukuk bürosundaki mevcut avukatlarına, bu haberi yayan medyaya karşı yasal işlemlerin yapılmasını analiz etmeleri için talimat verdi.".

Kamu kanalı ARD, Nico Rosberg’i Mercedes ekibiyle birleştiren son sözleşmenin, vergi kaçırmanın evrensel boyutlarının bir skandalı ortaya çıkaran ve Vladimir Putin veya İzlanda Başbakanı gibi siyasi şahsiyetlerin yer aldığı ‘Panama Belgeleri’nde yer aldığını duyurdu. , Pedro Almodóvar gibi aktörler ve aktrisler ve kardeşi ya da Messi veya Alman pilotun kendisi gibi sporcular.

04/04/2016

04/05/2016 tarihinde 18:03 CEST

Konular

Panama kağıtları

Alman televizyonuna göre sözleşme, vergi adresi Virgin Adaları’nda bulunan ‘Ambitious Group Limited’ şirketi aracılığıyla imzalandı. Buna karşılık, bu şirket, bu sonsuz vergi kaçıranlar listesinin tüm operasyonlarının doğduğu ve hala öngörülemeyen boyutlarda bir skandala dönüştüğü, ancak birçok milyoner insanı etkileyen bir merkez olan Panama hukuk firması Mossack Fonseca tarafından yönetiliyor. .

Alman zinciri, Nico Rosberg’in adının Mercedes ile yaptığı sözleşme vesilesiyle görünmesine rağmen, bununla ilgili hiçbir kanıt olmadığını belirtti. "Daimier AG (Mercedes’in ait olduğu kişi) ve Nico Rosberg cezalandırıcı eylemlerde bulundu", ARD dizesini gösterdi.

Mercedes Daimier AG’nin ana şirketi ise kis ‘Panama Belgeleri’ konusundan söz etmeyeceğini açıkladı. Özel bir mesele olduğunu düşünen Alman pilot da konu hakkında yorum yapmayacak. 

FC Barcelona’nın eski başkanı Josep Lluís Núñez ve FC Barcelona’nın eski başkan yardımcısı oğlu Josep Lluís Núñez ve Navarro, bu Cuma günü bildirildiği üzere Panama gazetelerinin davasına karıştığı iddia edilenlerin listesinde. La Sexta televizyon kanalı tarafından ‘Al Rojo Vivo’ programında.

08 Nisan 2016, 13:37 CEST

Konular

Panama kağıtları

Bu bilgilere göre, Núñezes, Hazine davasına karıştıktan sonra 1999 yılında Virgin Adaları’nda şirketler açtı ve bunun için hapis cezası çekmek zorunda kaldı.