Jacobs’ın pisti, üçüncü Ryan Fry, ikinci E.J

Jacobs’ın pisti, üçüncü Ryan Fry, ikinci E.J

Ray, «Başka bir yerde oynamayı hayal edemiyorum» dedi.

Toronto’nun Salı günü Grey Cup kutlaması sırasında Ray, çoktan geri dönmeye karar verdiğini ima etmiş gibiydi. «Bir yıl daha!» Sloganlarıyla tedavi edildikten sonra taraftarlar ve takım arkadaşları tarafından Ray yanıt verdi, «Sadece bir? Neden iki değil?»

Ama Ray şaka yaptığını söyledi.

«Gizli anlam yok» dedi.

Dirilen yıl

Ray, kulübün ilk baş antrenörü Marc Trestman olan Toronto ile bu yıl yeniden canlandı. Sakatlığı olan iki seferde sadece 12 maçla sınırlı kaldıktan sonra Ray, 17 start yaptı ve ’08’de Argos’u (9-9) Doğu Bölümü’nün zirvesine çıkardıktan sonra ilk 5.000 yardada geçen sezonunu kaydetti. 5-13 işareti.

Ray, geçen yıl benzer bir süreçten geçti ve Aralık ayı sonlarında oynamaya devam etmeye karar verdi. Ray, bu sefer neye karar verirse versin, Trestman yönetimindeki ilk sezonuna sonsuza kadar değer vereceğini söyledi.

Ray, «Hayatınızın her iki alanına da [profesyonel / kişisel] yardımcı olmak ve futbolu sadece iyi bir insan olmakla ilişkilendirmek konusunda harika bir iş çıkarıyor,» dedi Ray. «Adamım, bana bu son sezon dışında gösterdiği, bana güveni gösterdiği ve bana fırsat tanıdığı ve bu özel yılın bir parçası olmama izin verdiği için minnettar mıyım?»

Trestman’ın işe alındığı gün, Ray’i başlangıç ​​olarak seçti. Ray, Toronto’yu CFL play-off’larına geri götürerek yanıt verdi ve East Division’ın seçkin oyuncusu seçildi.

«Ricky ailesiyle geçirip yeniden odaklanmak ve enerji toplamak için zamanı hak ediyor,» dedi Trestman. «Bir ara kendine, ‘Marc’a geçen Şubat ayında verdiğim cevabı verebilir miyim?’ Diye soracak, çünkü ben de aynı soruyu soracağım.

«Aklımda oynayabileceğine dair hiçbir şüphe yoktu ve şimdi yok. Bu sadece onun içinde bu yıl yaptığı şeyi yapmasına izin veren gerekli arzuları ve duyguları alıp almadığıyla ilgili.»

GM Jim Popp, hem Ray hem de Argos’un zaman lüksüne sahip olduğunu söyledi.

«Gerçek şu ki erkekler Şubat ortasına kadar özgür ajan değiller,» dedi. «Ricky eve gitmeli, rahatlamalı, ailesiyle birlikte olmalı ve oynamak istediği kadar kararlı olmalı ve sonra oradan taşınmalıyız.

«Bizim görüşümüz, o bizim oyun kurucumuz. Onu geri istiyoruz, farklı bir şey duyana kadar onu geri bekliyoruz.»

Bol miktarda ücretsiz ajan

Popp, ücretsiz ajans başlamadan önce oyuncuları uzatmalara imzalamak için maaş sınırına sahip bir odaya sahip olmayı umuyor ve sezon dışı önceliğinin kendi ücretsiz ajanlarını yeniden imzalamak olacağını ve kadrosuna büyük bilet eklemeleriyle destek olmayacağını da sözlerine ekledi.

Popp, «Elimizden geldiğince çok insanı bir arada tutmaya çalışacağız,» dedi. «Herkese ödeme yapamayız, muhtemelen herkesi geri alamayız.

«Bu sadece işin doğası. Herkes önemlidir ve herkesin sabırlı olması çok önemlidir. Tartışmalar olacak.»

Bekleyen diğer ücretsiz acenteler arasında alıcılar DeVier Posey, Grey Cup MVP ve S.J. Green (104 yakalama, 1.462 yarda, 10 TD) ve savunma oyuncusu Bear Woods (90 top çalma, iki çuval). 175 yarda yedi yakalama ve Calgary’ye karşı tank avcısı olan Posey, futbol geleceğine karar vermek için acele etmiyor.

«Sadece ailemle tatilin tadını çıkaracağım ve yavaşlayacağım» dedi. «Henüz tam olarak orada değilim, Grey Cup şampiyonu olmaktan keyif alıyorum.

«Ne olacağını göreceğiz … Hala o kadar yükseğe çıkıyorum ve bunun tadını çıkarıyorum.»

Woods, profesyonel futbolun belirsizliğini ilk elden biliyor. İki kez, eğitim kampının başlangıcında ve Toronto’ya inerken Mayıs ayında aniden serbest bırakılmadan önce, Doğu Bölümü’nün Montreal’le en iyi savunma oyuncusu oldu.

«Profesyonel sporlarda tutarlı olan tek şey değişimdir» dedi. «Bu [dolap temizliği] aslında bu kadar hızlı bir şekilde hayat boyu arkadaşlar edinebileceğim için acı tatlı bir gün ve bu muhtemelen pek çok erkekle en son giyinişim olacak.

«Öyle ama kesinlikle her anın tadını çıkaracağım … Bunun bir parçası olduğum için çok mutluyum.»

Aylar süren belirsizliğin ardından, Toronto Argonauts’un geleceği daha parlak görünmeye başlıyor.

Bell ve MLSE başkanı Larry Tanenbaum Çarşamba günü CFL ekibini satın aldıklarını ve onu BMO Field’a taşıyacaklarını açıkladı. Takım, gelecek sezonun başlarında göl kıyısındaki futbol stadyumunda oynamaya başlayabilir ve futbola uyum sağlamak için tadilat bekleyebilir.

Argos şu anda Toronto Blue Jays’in evi olan Rogers Center’da oynuyor. Kubbeli stadyumdaki kira sözleşmeleri 2017 sezonu boyunca devam ediyor, ancak daha önce feshedilebilir.

Stadyuma ve Blue Jays’e sahip olan Rogers, bir çim oyun alanı kurmayı planlıyor ve Argos’a Rogers Center kira sözleşmelerinin yenilenmeyeceğini söyledi.

Duyuru, Argos’un sahibi David Braley ve Maple Leaf Sports and Entertainment arasında yaklaşık bir yıllık görüşmeleri kapsıyor.

Anlaşmada yer almayan, MLSE’nin Bell ve Tanenbaum ile sahiplik grubunun bir parçası olan Rogers Communications. Rogers’ın 142 yıllık franchise’ı satın almakla ilgilenmediği bildirildi, çünkü muhtemelen CFL ile hiçbir bağı yokken, Bell’in yayın ortağı TSN aracılığıyla ligde kazanılmış bir menfaati var.

Taraftarlar, Toronto’nun geçen yıl futbol için 50.000’den fazla taraftarı tutabilecek bir stadyumda ortalama 20.000 seyircinin altında olduğu Rogers Centre’daki atmosferin eksikliğinden şikayet ediyorlardı. Ayrıca Argos, beyzbol ve özel etkinliklerdeki sert rekabet nedeniyle uygun ev tarihleri ​​bulmayı zor buldu.

Argos’un Rogers Center’daki zorluklarının göze çarpan bir örneğinde, takım 2015 Pan Am Games ve Blue Jays ile çatışmalar nedeniyle bu sezon Fort McMurray, Alta’da Edmonton’a ev sahipliği yapmak zorunda kaldı.

Allison Flaxey, Masters’ta çeyrek finale kalmayı bile bilmiyordu. Dört çekişmeli beraberlik ve 36 saat sonra şampiyon o.

Ont, Caledon’dan Flaxey, Masters turnuvasını kazanmak için Pazar öğleden sonra savunan şampiyonu Ottawa 6-3’lü Rachel Homan’ı devirdi ve bu süreçte ilk Grand Slam of Curling unvanını kazandı.

İki pist 2-2 berabere kaldı, ancak Flaxey beşinci sonda dört sayı atarak topu açık bıraktı. Homan ve Flaxey bundan sonra bekarlarla takas yaptılar ve yedi maçtan sonra el sıkıştı.

Üçüncü Clancy Grandy, ikinci Lynn Kreviazuk ve Morgan Court’un lideri Flaxey, round-robin oyununu 2-2’lik bir rekorla bitirdikten sonra finallere mümkün olan en uzun yolu aldı.

Cumartesi günü, Winnipeg’den Kerri Einarson’a karşı bir eşitlik bozma ve çeyreklerde daha önce yenilmeyen Güney Koreli EunJung Kim’e karşı bir üzüntü dahil olmak üzere, şampiyonluk çekilişine ulaşmak için üç üst üste çekiliş kazandı. .

Kreviazuk, «Buradaki hiç kimsenin zirveye çıkacak olanların bizim olacağımızı gerçekten bildiğini sanmıyorum,» dedi.

«Haftanın bir nevi zayıflarıydık, bu yüzden şimdi isimlerimizi orada bulundurmak gerçekten güzel. Tanınacağız, bu yüzden heyecan verici.»

Homan, 2012, 2013 ve 2015 galibiyetlerinden sonra dördüncü Masters unvanını hedefliyordu. 2014 şampiyonu Edmonton Val Sweeting, dört çekilişte galibiyetsiz kaldıktan sonra bu yılki ön turdan çıkmayı başaramadı.

Homan’ın ekibi üçüncü Emma Miskew, ikinci Joanne Courtney ve lider Lisa Weagle’dan oluşuyordu.

Edin tarihi başlık mitingleri

Günün erken saatlerinde İsveçli Niklas Edin, Sault Ste’den Brad Jacobs’u yenerek erkekler Masters unvanını almak için toplandı. Marie, Ont., 5-4.

Jacobs, yedinci sonda 4-2 öne geçerek bir çift attı, ancak Edin sekizinci turda kendi başına bir ikiliyle karşılık verdi ve ardından ilk Grand Slam of Curling şampiyonası için ekstradan bir single çaldı.

Edin, «Dünya demek. Bu, birkaç yıl önce Worlds’ü kazandığımızdan beri en büyük hedefimiz.» Dedi. «Sonunda aldığımız için gerçekten mutluyum.»

Edin, üçüncü Oskar Eriksson, ikinci Rasmus Wrana ve lider Christoffer Sundgren, Grand Slam unvanını kazanan ilk Kanadalı olmayan erkekler kadrosu.

Jacobs’ın pisti, üçüncü Ryan Fry, ikinci E.J. Harnden ve lider canlı rulet taktikleri Ryan Harnden.

Her iki kazanan da 30.000 $ kazandılar ve sezonun son Grand Slam etkinliği olan Şampiyonlar Kupası’nda bir yer kazandı.

Chelsea Carey, ilk kariyeri Grand Slam of Curling unvanıyla Pazar günü Kanada Açık’ı kazandı.

Carey, yakın bir oyunu patlamaya dönüştürmek için sekizinci sonunda dört sayı attı ve şampiyonluk çekilişinde Michelle Englot’u 10-5 mağlup etti.

«Oldukça inanılmaz» dedi Carey. «Bu olaylar, dünyanın en iyi sahasının zirvesidir. Böyle bir alandan çıkmak ve zirveye çıkmak çok büyük.»

Hızlı başlangıç

Calgary atlama, üçüncü Cathy Overton-Clapham, ikinci Jocelyn Peterman ve lider Laine Peters, Englot’un ikincide eşitlemek için cevap vermesinden önce ilk uçta bir ikili ile güçlü başladı. Carey ayrıca üçte üç ve beşincide bir puan daha aldı.

Winnipeg’den Englot, dördüncüde bir ikili ve altıncıda bir tek atarak oyunu sekizinci sıradaki Carey’in dördünden önce bir araya getirdi.

Carey, Cumartesi günü yarı finalde Güney Koreli EunJung Kim’i 6-4 yenerek sezonun dördüncü Grand Slam of Curling turnuvasının finalinde yerini aldı. Englot, Olimpiyat şampiyonu Winnipeg’li Jennifer Jones’u yarıda 10-4 devirdi.

Geri dönüş zaferi

Erkekler tarafında ise İsviçreli Peter De Cruz, Kanada Açık tacında İsveçli Niklas Edin’e karşı 5-3 geriden gelerek galibiyet elde etti.

De Cruz beş sayıdan sonra 3-1 geride kaldı, ancak altıncıda bir single kaydetti, yedinci sırada bir diğerini çalıp eşitlik kazandı ve sekizinci sırada galibiyet için bir berabere kaldı.

İsviçreli, önümüzdeki ay Kanada’yı Pyeongchang Olimpiyatları’nda temsil edecek olan Kevin Koe’yi Cumartesi yarı finalinde geride bırakırken Edin, 2014 Olimpiyat altın madalyalı Brad Jacobs’ı finaldeki yeri için yendi.

De Cruz, «İnanılmaz, gerçekten inanılmaz gibi,» dedi. «Kalifiye olduğumuzda, finali yapmak için gerçekten zor iki maçımız olduğunu biliyorduk ve ardından dünyanın 1 numaralı takımını oynadık. Sanırım ilk yarıda bizi geride bıraktılar ve sonra biz de o yerlere taş koymaya başladık. oyunlarını biraz daha karmaşık hale getirdi ve sonunda biraz şanslı olduk. «

Her iki kazanan takım da sezonun son Grand Slam etkinliği olan Champions Cup’a hak kazandı